250px-Henryk_Dabrowski_2

Legiony Polskie we Włoszech

polskie formacje zbrojne, walczące u boku wojsk francuskich i włoskich w latach 1797 - 1807, utworzone z inicjatywy Henryka Dąbrowskiego przez Francuzów w płn. Włoszech.

więcej >> >>

Polish Revolutionary

Polski Rewolucjonista

On ukończył kolejową szkołę w Wilna. On uczestniczył w zorganizowanym rewolucjonista okrążać Appelberg i był zaaresztowany w 1882.

więcej >>

jan4

Duchowieństwo

Jan Gnatowski - polski pisarz i publicysta, ksiądz prałat. Studiował na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Jan Łada


więcej >> >>

Gnatowska_postcard

Primabalerina

"Gnatowska Waleria, nazwisko po mężu Suzin (14 IV 1883r. - 17 II 1974r. Warszawa/Warsaw), tancerz. Córka Stanislaw Gnatowski i Agnieszki urodzona Kowalska, żona Bronislaw Suzin (małżeństwo 24 VII 1922r.)."

więcej >> >>

Ausbauphase_15

Zygmunt Gnatowski

Styl zakopiański - Willa Koliba

Inny osoba z nazwa Gnatowski był Zygmunt Gnatowski. Styl zakopiański - gdy w Zakopanem w 2. poł. XIX w. zaczęła się pojawiać, tak jak w wielu uzdrowiskach w Polsce, architektura w stylu szwajcarskim czy tyrolskim, stało się dla Witkiewicza jasne, że aby uchronić Podhale od obcych stylowo budowli, należy stworzyć własny styl wyrosły z zastanej sztuki budowania. Zaprojektowana przez Stanisława Witkiewicza, dla rozmiłowanego w góralszczyźnie kolekcjonera Zygmunta Gnatowskiego willa "Koliba" zapoczątkowała tzw. styl zakopiański.

więcej >> >>

LilijkaZHP

Związek Harcerstwa Polskiego (ZHP)

 największa polska organizacja harcerska, powstała w dniu 1 listopada 1918 roku, z połączenia wszystkich wcześniej działających organizacji harcerskich i skautowych, z trzech zaborów. Jest wychowawczym, patriotycznym, dobrowolnym i samorządnym stowarzyszeniem otwartym dla wszystkich bez względu na pochodzenie, rasę czy wyznanie.

więcej >> >>

cassino_cem

Weterani Wojny światowej

więcej >> >>